عدم شفافیت قیمت فولاد

رضا شهرستانی عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد معتقد است عوامل مختلفی بر قیمت شمش موثر است و همین عوامل در کنار یکدیگر دلیلی بر آن است که قیمت شمش در بازار داخل افزایش یابد؛ از سوی دیگر وقتی تقاضایی برای میلگرد نیست در نتیجه قیمت ظاهری میلگرد قیمت واقعی نمی تواند باشد.

ایشان در مورد بالاتر رفتن قیمت شمش از قیمت های صادراتی  نیز اینطور بیان کرد: قیمت های برآورد شده بر اساس قیمت دلار نیمایی است در حالیکه در بخش خصوصی همه تولیدکنندگان با دلار نیمایی کار می کنند در نتیجه فاصله قیمتی زیادی پیش می آید و چنین است که صادر کنندگان فعالیت در بازار صادراتی را به فروش در بازار داخلی ترجیح می دهند.

آنچه که واضح به نظر می رسد این است که واکسیناسیون کرونا در اکثریت کشورهای توسعه یافته در حال انجام است و این چنین دوباره چرخ تولید در حال چرخیدن است و قطعا تحولات مثبتی در بازارفولاد رخ خواهد داد و مشاهده می شود که قیمت های جهانی در حال افزایش است حال آنکه چین هم سیاست های خود را در بازار فولاد تغییر داده است و قطعا این مسئله هم بر قیمت های جهانی تاثیر گذار خواهد بود.

این روزها با این که در فصل گرم سال هستیم و انتظار می رود ساختمان سازها فعال باشند، مشاهده می شود که آنچنان تقاضایی برای خرید میلگرد وجود ندارد و قیمت میلگرد به ۱۵ هزار الی ۱۵ هزار و ۲۰۰ رسیده و در واقع اختلاف قیمت روال تولید تا محصول پایانی بسیار زیاد و چشمگیر است.

مشاهده قیمت سایر تولیدکنندگان

آهن رسان

با سلام ممنون از سایت خوبتون مطالب مفید و آموزنده ای دارید لطفا در زمینه این چه زمان شروع به خرید ورق کنیم برای انبار مناسب است هم مطلب آموزشی بگذارید. تشکر